Огляд 3- або 4-сезонних 2-місних наметів для альпінізму
Posted by Taras Kushnir on June 8, 2013

Вибираю собі новий намет на заміну трекінговому Hannah Trekker 3 (в якому під Ельбрусом ночувало 5 людей). Сьогодні замовив інший намет і вирішив зробити огляд існуючих варіантів на сьогодні, бо треба викласти все, що думав. Але спочатку - бажані характеристики (фактично, рівноцінні):

 • вага (до двох кілограмів)
 • вітро- та водостійкість
 • місце для двох людей (не більше і не менше)
 • місце в тамбурі для спорядження
 • не має бути "складних конструкцій" дуг (тобто "в повітрі" не має бути точок, де з'єднуються 2-3 дуги), що послаблює конструкцію тенту
 • наявність внутрішнього тенту (себто двошаровий намет)
 • бажано опція "outer tent first", коли можна зібрати зовнішній тент разом із внутрішнім (наприклад, коли йде дощ і потрібно не замочити внутрішній тент)
 • конструкція намету freestanding, тобто не обов'язково ставити розтяжки для того, щоб встановити намет стабільно
 • бажано, щоб форма тенту звужувалась до ніг (тоді в намет не можна буде помістити більше двох людей, наприклад, трьох "валетами" вже не вийде)
 • бажано 4-х сезонність (можливість використовувати на снігу і під час снігопаду)
 • міцне дно (щоб не боятись встановлювати намет на камінні, яке часто буває в горах)
 • не захмарна ціна

Очевидно, якби не стояв фактор ціни, то по таких характеристиках було б логічніше купити зразу два намети, один - одношаровий штурмовий, інший - base camp tent. Але не все так просто, тому я шукав “компромісний” варіант. Приклад використання намету - на виходах на Кавказі, можливо на маршруті (якщо довгий).

За такими характеристиками, мій список включав в себе наступні намети:

 • Hilleberg Anjan 2 (цей намет був лідером мого списку майже до кінця. Серед плюсів - фірма Hilleberg, про якість наметів якої ходять легенди: тут і чудо-матеріал Kerlon 1000, супер вітростійкість, Editor's Choise на OutdoorGearLab, встановлюється разом із внутрішнім тентом, маленька вага, дуги хороші і не перетинаються ніде, великий тамбур. Серед мінусів - не freestanding, обов'язковими є розтяжки, зовнішній тент встановлюється трохи зависоко над землею і коли йде дощ з вітром, краплі надуває під низ і внутрішній тент мокріє. Цю інформацію я прочитав фактично перед тим, як натиснути кнопочку Buy і в той же момент передумав його купляти)
 • Black Diamond Firstlight (незважаючи на те, що намети - не профіль BD (хоча зараз тяжко сказати, що є їхнім профілем), про цей намет в інтернетах багато позитивних відгуків, як ото легкість, простота встановлення, для мене - можливість потім використовувати, як штурмовий намет, відносна водостійкість. Серед мінусів - відсутність тамбура (є платний недотамбур по ціні половини Firstlight), все-таки не найкраща водостійкість, не дуже міцна тканина)
 • Vaude Hogan UL Argon 1-2P (на диво, туристична фірма Vaude випустила кілька класних наметів, серед яких і Hogan Argon - дуже міцний і водостійкий, дуже низька вага. Серед мінусів - незрозуміла позиція Vaude щодо мініатюрного тамбуру (все ж відгукується те, що вони роблять все підряд туристичне) в наметі, який вони позиціонують як alpine, сам намет має строго прямокутну форму, до ніг не звужується, і точки стику кількох дуг висять в повітрі, залишаючи опорною лише одну дугу, що дуже негативно впливає на вітростійкість)
 • MSR Nook (аналог Vaud'івського тенту від MSR зі своїм блекджеком і дугами. Плюси - легкий, міцний матеріал, хороші відгуки, freestanding. Мінуси - знову незрозумілий малий тамбур, багато точок кріплення дуг в повітрі та конструкція "inner tent first")
 • Terra Nova Voyager (власне, мій обранець. Намет, з мінусів якого є хіба вага 2 кг. А от плюсів я вже назбирав багато: нарешті прямі дуги, дуже міцна конструкція проти вітру, freestanding, форма намету звужується до ніг, хороші показники водовідпірності, місткий тамбур, внутрішній тент піднімається до входу (добре для вентиляції та конденсату), куча позитивних відгуків на OUTDOORSmagic та один довгий на Backcountry)
 • Tarptent Scarp 2 (давно приглядався до Tarptent, але до іншого тенту - Double Rainbow. А тут - найменша вага серед інших конкурентів, окрема конфігурація для літа та зими, дуже хороша вітростійкість (є дві додаткові дуги зверху) та добра водовідпірність, хороші відгуки від користувачів, встановлення тенту ззовні. З мінусів - дуже легкі матеріали є не найміцнішими, також backordering від Tarptent на 3 тижні (інакше я вже би купив його), забагато місця, як на двомісний намет, прямокутна конструкція, є два тамбури, але вони дуже невеликі)
 • Mountain Hardware EV2 (ще один тент, над покупкою якого я дуже довго вагався, оскільки в інтернетах багато позитивних відгуків та фото, де цей одношаровий намет стоїть в снігах високо в горах. З плюсів: одношаровий намет, точки кріплення дуг внизу, намет встановлюється ззовні, оригінальна ідея з суміщенням тамбура і основного намету, цікаві напівпрозорі шви для більшої кількості світла в наметі, можливість використати цей намет потім на "серйозних" горах. З мінусів: та ж ідея з суміщенням тамбура і основного намету - немає де поставити взуття зі снігом, вага близько 2.4 кг, відгуки про повне промокання намету під сильним затяжним дощем, що мені цілком не підходить)
 • Lightwave g20 trek (намет, дуже подібний до Voyager, все, що сказано про Voyager, майже вірно про g20. Проблема цього намету - він трохи тяжкий 2.5кг. Решта все - дуже класно: форма, матерія, дуги, відгуки)
 • The North Face Tadpole (ще один намет "правильної", з моєї точки зору, конструкції з дугами, що не перетинаються, містким тамбуром, обтічною формою основи. З очевидних плюсів - низька ціна, майже вдвічі дешевший за кожен з інших варіантів і, як наслідок, очевидний мінус - вага 2.4кг та не такі якісні матеріали)
 • [Black Diamond Mesa 2](http://www.backcountry.com/black-diamond-mesa-2-person-3-season-tent) (бюджетний намет 2.2 кг куполоподібної форми з хорошими відгуками. З плюсів - два тамбури, низька ціна, оранжевий колір, хороші відгуки стосовно конденсату. Мінуси - вага трошечки завелика, зовнішній тент відстає від землі забагато, кріплення дуг "складної" конструкції в точці перетину)
 • також розглядав варіанти Big Agness різні, Macpac Macrolight, Stoic Arx SL2 Tent та інші.

Також сподобались кілька фраз із описів якихось з вищезгаданих наметів:

…and you should be friends with your tent-mate, since it is tight in there!

Cons: It is slightly tight for 2 (which I tried with my girlfriend so it wasn’t all bad ;)

Після використання Voyager’а (якщо він мені приїде без пригод) напишу продовження..


Сподобався пост?
Підтримайте блог!


comments powered by Disqus