Як і де замовляти якісне спорядження із знижками
Posted by Taras Kushnir on September 19, 2014

У скелелазів, альпіністів, бігунів та десятка інших спортсменів, що проживають в Україні є одвічна проблема: де взяти хороше спорядження. Речі, які продають в нас - обмежене коло національних неякісних або міжнародного “ширпотребу” Salewa, Kong, Adidas тощо. Ще, як варіант, продають спорядження виробників країн-сусідів. Але через деякий час людині, яка починає серйозніше займатись своїм спортом, цього явно бракує і вона починає шукати шляхи, щоб обійти це обмеження. Про ці шляхи і є даний пост.

Для того, щоб отримати якісне спорядження, в загальному у вас є два способи:

  • купляти нове спорядження
  • купляти вживане спорядження

Вживане спорядження

Знайти вживане спорядження в нас можна на кількох інтернет-ресурсах. По-перше, це Барахолка форуму Travel.org.ua. На форумі в розділах покупки-продажу є купа рекламних оголошень фірм, але якщо то все відсіяти, вийде непогана площадка для товарів. Саме там я купив номіки у Сіпавіна. Там же можна придбати і нове спорядження. На форумі злосні модератори, які вимагають жосткого дотримання певним правилам всіх тем покупки-продажу і видаляють теми, які цих правил не дотримуються. За 2-3 роки користування цим форумом, я продав і купив там дуже багато речей. По-друге, це Барахолка форуму Харків Турист. Цей форум відомий більше своїм вело-приладдям, хоча і крім цього там є дуже багато корисних речей. Саме там я придбав свою улюблену титанову ложку.

Нове спорядження

Варіант придбання в українських магазинах відкидаємо зразу. Відтак залишається єдина опція - замовлення з-за кордону. Тут теж в нас є варіанти: самостійна купівля в закордонному оффлайн магазині, замовлення напряму та через посередника.

Самостійна купівля

Один із найпростіших способів - купити необхідне вам спорядження самостійно. Наприклад, в Кракові, Жешові, в Словаччині чи будь-де в країні-сусідові, де є потрібні вам речі. Можна купити майже безмежну кількість речей, були би гроші та можливість довезти.

Замовлення через посередника

Замовлення через посередника має великий мінус та великий плюс. Мінусом є звісно відсотки посереднику. А плюсом - якщо у вас немає часу керувати процесом самому, досить зручно спихнути це на когось.  Один із досить популярних способів - замовлення через користувача Vekselberg форуму travel.org.ua із США. Спочатку ви закидаєте необхідну суму йому на карточку Приватбанку, а потім кидаєте посилання на товар. Отримуєте дома “Новою поштою”. Подібних людей є досить багато, але може у вас самих є знайомі, які можуть в цьому допомогти.

Серед інших посередників - фірми-посередники. Тисячі їх. Коли я тільки починав робити замовлення з-за кордону, користувався послугами ebaytoday, але потім відмовився через нелюдські відсотки і оплату доставки. Завдяки їхньому сервісу можна було купляти на Amazon, eBay та у звичайних магазинах. Є й посередники іншого плану: ви купляєте товар в США, але у місці доставки вказуєте їхній склад, а вже потім вони відправляють товар в Україну. Останнім часом я із задоволенням користувався сервісом “Міст”. Цей сервіс дозволяє купляти в США та Канаді (не знаю, для чого Канада) і доставляти перепаковані у велику коробку товари в Україну морем (місяць часу доставка 25 USD) або літаком (від тижня до двох за 40+ USD). Ціни на перевезення морем дуже демократичні, а літаком - швидко. Має сенс замовляти кільком людям. У цієї компанії є ще інший бонус пов’язаний із податками, але це тема для окремого поста. Посилку доставляє кур’єр особисто в руки.

Замовлення напряму

Якщо вам не подобається ідея довіряти перевозити ваше добро комусь, ви можете керувати всім процесом самотужки. Тут є варіант, що ви або ваш знайомий придбає товар самостійно десь в магазині і привезе(те) додому, або замовити онлайн. З США, звісно, замовляти буде дуже дорого: вартість доставки починається від 50 доларів, але при тому, що не кожен магазин захоче відправляти свої товари Into the wild в Україну.

Повезло нам з тим, що є така країна, як United Kingdom або, якщо простіше, просто Англія. Туди дуже тяжко отримати візу, але от отримати звідти товари - просто. Звичайно, тут є свої плюси і мінуси. Перший гігантський плюс: при покупці вам віднімуть 20% британського ПДВ (VAT) тому ви отримаєте суттєву знижку на всі товари. По-друге, в магазинах часто бувають надзвичайні акції та розпродажі “неактуальної минулорічної колекції”, про які в нас можна тільки мріяти. Третім плюсом буде відносно дешева доставка, яка зазвичай буде коштувати 10 фунтів стерлінгів (вартість фунту стерлінгу до долара складає 1.63 на час написання статті). А тепер про мінуси. Згідно з податковим кодексом, зараз в Україну можна замовляти пакунки від одного відправника в один день без оподаткування лише на 150 євро (приблизно 200 доларів). Раніше було обмеження 300 євро, але в тяжкі часи це прикрили. Іншим мінусом є те, що в Україні вашу посилку доставляє Українська Пошта і тому ваша посилка вам може просто не прийти або прийти колись без якихось речей. Такі випадки поодинокі та рідкісні зараз, але, тим не менше, вони є.

Де саме замовляти - читайте в короткому огляді британських магазинів.


Сподобався пост?
Підтримайте блог!


comments powered by Disqus