Зі Львова в Перемишль на велосипеді: як прокатати візу на закупи
Posted by Taras Kushnir on December 15, 2014

Польський шенген стараються отримати дуже багато львів’ян хоча б через географічне розташування: Польща знаходиться ближче до Львова, ніж інші країни Євросоюзу. Є кілька поширених типів шенгенських віз, які отримують люди: серед них бізнес-віза, туристична віза та віза “на закупи”. В кожної з віз є певні обмеження: для бізнес-візи треба запрошення, туристичну візу зазвичай відкривають на дуже невеликий проміжок часу, а віза “на закупи” коштує дорожче за інші (через те, що конкретно в Польщу її треба виробляти перший раз двічі підряд). Тим не менше, я схильний думати, що саме віза “на закупи” дає найбільшу свободу руху.

Про те, як швидше пройти процедуру отримання такої візи читайте під катом.

Я опущу бюрократичні процедури отримання такої візи: в інтернеті є багато інформації стосовно цього навіть починаючи з офіційного сайту. Суть процедури отримання візи на закупи в тому, що вам потрібно отримати першу візу на тиждень і після цього в Польщі отримати чек-фактуру, яка буде підставою для довгострокової візи (потім всі наступні візи вже відкривають, в теорії, як довгострокові). Проблема в тому, що черги до візового центру гігантські треба кілька разів їздити в Польщу, щоб проштампувати такі візи і, якщо у вас немає власного автомобіля чи вам не охота тягатись по автобусах, це може бути проблемою. В цьому пості я розкажу як її вирішити з допомогою велосипеда і без нього.

Найближчий до Львова піший перехід - Шегині-Медика, розташований за якийсь десяток-другий кілометрів від Перемишля. З української сторони до нього найлегше добратись електричкою Мостиського напрямку, яка довезе вас до Шегині (Держкордон). Електричка коштує 10 гривень, але якщо ви їдете з велосипедом, разом з багажем вартість зросте до 16 грн. Найраніше вона відправляється зі Львова о 5:17 ранку. Після приїзду ви можете поїхати/піти в напрямку, в якому їдуть всі люди і, швидше за все, не помилитесь.

Після приходу до самого пішого переходу, не забудьте встати в окрему чергу, якщо ви з велосипедом: люди-інваліди та з великогабаритним багажем (велосипедами) проходять в окремі двері і для них все проходить набагато швидше за тих, хто просто стоїть в чергах. Треба замітити, що десь якраз тоді, як приходить електричка, на польській митниці відбувається перезмінка і вам, швидше за все, потрібно буде почекати хвилин 15-20, тому хорошою ідеєю буде взяти якийсь теплий одяг (ранній ранок все ж).

Після проходження митного контролю, вам треба буде проїхати на велосипеді до траси і по трасі їхати прямо до Перемишля. Якщо ви на своїх двох, то після перетину кордону можна сісти на автобус.

На карті можна побачити дві оранжеві мітки початку та кінця руху та два трикутники на лінії кордону - це контрольно-пропускні пункти (митниці). В Польщі ви можете побачити оранжеву мітку недалеко перед Перемишлем - це супермаркет Tesco, де, власне, і можна купити щось корисне і роздрукувати фактуру на ресепшені з допомогою чеку з каси та закордонного паспорту. В Tesco ціни дещо вищі за магазини в самому Перемишлі. З українського боку оранжева мітка кінця руху стоїть не в Шегині, бо я не встиг на електричку, яка відправляється із Шегині о 11:30, але я знав, що ця електричка стоїть в Мостиськах других приблизно годину часу, тому я виїхав на трасу, проїхав частково по трасі, а потім по більше сільській дорозі до вокзалу в Мостиськах других і там вже сів на електричку.

Вперед в Tesco їхати довше через невеликий постійний підйом. Це мені зайняло 45хв (крім часу, потраченого на перетин кордону). Назад можна трохи розігнатись і доїхати десь за півгодини до кордону з Україною. Загалом зі Львова я виїхав о 5:17, а повернувся близько третьої дня. Тобто якщо вам подобається кататися на велосипеді і потрібно проштампувати візу, можна з користю провести день.

Відповім на всі запитання в коментарях.


Сподобався пост?
Підтримайте блог!


comments powered by Disqus