Книги по фотографії
Posted by Taras Kushnir on October 31, 2015

Щоб дізнатись основи фотографії не обов’язково записуватись на дорогі фотокурси. Я завжди був за самоосвіту і одне з моїх хоббі - Фотографія - не виключення. Як і багатьом іншим, мені хотілось знімати особливі та хороші кадри. Не можу сказати, що я вже досяг в цьому неймовірних успіхів, але завдяки деяким книгам я просунувся далеко від того фотографа-новачка, яким ще відносно недавно був. Нижче пропоную вам список книжок, які відіграли в цьому важливу роль.

The Photographic Eye: Learning to See with a Camera - перша книжка, яку мені було по-справжньому цікаво читати. В ній було всього по-трошки: історія фотографії, основи будови фотоапарату, основи композиції, уроки та вправи для того, щоб розвиватись, як фотограф. Та головне, що там було - це багато прекрасних чорно-білих фотографій, які надихали. Багато з них були настільки прості та вдалі, що я задумувався, що це прекрасно, що можна було так “просто” фотографувати.

 

 

 

The Art of Photography - класична книга-енциклопедія, в якій описано якщо не все, то дуже багато всього про фотографію. Третина книги присвячена плівочній фотографії, але решта - основи фотографії та цифрова фотографія. Книга велика і всеосяжна. В ній розказують про світло і композицію нарівні із будовою матриці фотоапарата. Автор розглядає класичні помилки фотографів, як підтасування фотографій під “правила” (rule of thirds, golden rule і так далі). Рекомендовано всім, хто хоче прочитати продуману та точну “специфікацію” фотографії.

 

 

Chasing the Light - прекрасна книга, в якій творчі та надихаючі фотографії вдало розбавлені технічними деталями та поясненнями про те, як використовувати різні види світла у різних жанрах фотографії. В цій книзі ви знайдете вичерпні поради стосовно того, як по-максимуму використовувати наявне світло. Автор представляє читачу себе таким же простим фотографом, як і він і розказує про те, що допомогло йому змінитись і стати кращим.

 

 

 

 

Light, Gesture and Color - особлива книжка. В ній ви майже не знайдете технічних деталей та очевидних пояснень стосовно того, як треба фотографувати. Натомість автор непрямо навчає вас через історії з свого життя, зв’язані із тою чи іншою фотографією, пояснює свою поведінку та ділиться деякими секретами. Також він заставляє читача зрозуміти один важливий принцип: “Завжди носіть з собою кляту камеру!”. Незважаючи на те, що з самого початку книга виявилась зовсім не тим, на що я сподівався, після прочитання я жодного разу не пожалів 30 доларів, які я витратив на її купівлю.


Сподобався пост?
Підтримайте блог!


comments powered by Disqus