Ретуш фотографій для стоків
Posted by Taras Kushnir on August 12, 2015

Якось мене запитали про те, що саме “фотошопиться” на фотографіях, які відправляються на фотостоки і я вирішив написати досить загальний список в блозі.

  1. Для початку, видаляються всі trademarks (торгові марки, лейби), які тільки можуть бути на взутті, одязі, речах та будь-яких інших об'єктах на фотографії. Навіть на олівцях.
  2. На однотонних частинах кадру видаляється пилюка, яку деколи видно в повітрі чи на об'єктиві за рахунок контрасту.
  3. Частини зображення, де найбільше видно шуми (високе ISO), обробляється згладжуванням або шумодавом.
  4. Видалення хроматичних аберацій (наприклад, purple fringing) на металевих поверхнях при нерівномірному або слабкому освітленні - це буває найскладніша робота.
  5. Обтинання (cropping) зображення так, щоб воно відповідало деякому паттерну (золоте січення, 2/3 січення, гармонійні трикутники, ділення Фібоначчі та інші).
  6. Ретуш облич на зображенні за допомогою Wavelet decomposition або інших просунутих методик.
  7. Створення різкішого зображення на окремих деталях (за допомогою Unsharp mask та аналогів) та за допомогою зменшення фотографії не нижче мінімально допустимого розміру (якщо дозволяють оригінальні розміри).

Деякі люди також для ретуші облич використовують різні текстури шкіри та волосся. Для ретуші я використовую редактор Gimp та обробку RAW у Darktable. Якщо у вас є запитання, не соромтесь задавати їх в коментарях.


Сподобався пост?
Підтримайте блог!


comments powered by Disqus