Замітка по тренувальних циклах
Posted by Taras Kushnir on May 14, 2015

Традиційно скелелази мають кілька підходів до тренувань:

  • хаотичний каламбур (приходять і лазять - так робить більшість)
  • цикли (чіткий вихід на пік форми в певний період після відпочинку після циклу)
  • мішана схема (більш-менш підтримання постійного рівня, але нижчого за теоретичний пік)

Вже півтори роки я тренуюсь по циклах, які складаються із:

  • входження (якщо я давно перед цим не лазив)
  • тренування на максимальну силу (threshold bouldering)
  • тренування витривалості (4x4 або top-rope laps - лазіння з верхньою по якомусь маршруті на витривалість)
  • відпочинок (лазіння низької інтенсивності), після якої теоретично настає пік (на змагання, пролаз, etc).

Ось буквально недавно, прослухавши подкаст Ондри, з якого, я, до речі, і почув про TRX, я здивувався, виявивши, що він тренується навпаки, спочатку витривалість, а потім силу. Це мене сильно заінтригувало і я вирішив поекспериментувати над собою і теж видозмінити свій цикл.

Так я і зробив і в цьому циклі я зовсім оминув анаеробні тренування і таку вправу, як 4x4. Після циклу я поїхав на Довбуші лазити 7с і майже заліз, але “майже” - не рахується. Під час лазіння на мене зійшло просвітлення і я зрозумів, що те 7с було дуже схоже на 4х4 по тому, як після нього виснажувались руки. Для мене було майже неможливо зробити більше трьох повноцінних спроб на маршруті в один день (я падав майже в кінці, тому спроби були якісні) і так само мені було тяжко і майже неможливо зробити більше двох 4х4.

Витягнувши дома Дугласа і його “Self-coached climber”, я і в нього знайшов підтвердження теорії, що прийшла мені в голову. Спочатку має бути витривалість, потім тренування на максимальну силу (hypertrophy and recruitment training), потім на анаеробну витривалість у вигляді тяжких траверсів або 4х4. У випадку Ондри, мені здається, що, оскільки він тренується чуть не кожен день, йому підходить графік, розроблений його тренером Пачі Усобіага.

Мій наступний цикл я буду точно проводити за цією схемою. Залишилось тільки добре подумати над тривалістю його частин. Думаю, першою прикидкою може бути 3 тижні витривалості, 3-4 тижні максимальної сили та 2 тижні анаеробних тренувань.


Сподобався пост?
Підтримайте блог!


comments powered by Disqus