Трекінг в Непалі
Posted by Taras Kushnir on October 27, 2018
“Сильні емоції і багато спогадів на все життя”. Якби мене попросили описати мою першу поїздку в Непал “в 140 символах”, це було б те, що я сказав. Давно я не бачив стільки всього нового, цікавого і вражаючого (у всіх сенсах, не тільки в хорошому) за такий короткий проміжок часу. Якщо зробити короткий підсумок, то 16 днів у жовтні цього року я провів у південній Азії в маленькій країні, яка відома як найвисокогірніша країна світу. З цих 16ти днів 12 тривав трекінг до озер Гокіо, а решту часу - довелось провести в Катманду, столиці Непалу. В цьому пості я постараюсь описати загально сам трекінг і різні аспекти життя в Непалі.
Читати далі →
Кемпінг на березі Тихого океану
Posted by Taras Kushnir on July 23, 2018
Недавно мені довелось ночувати без намету на березі Тихого окену біля селища La Push в штаті Вашингтон. Це був доволі цікавий досвід: ландшафт, волога і прилив зробили цю пригоду набагато унікальнішою, ніж мої попередні ночівлі.
Читати далі →
Успіх на "Гребені Розчарування"
Posted by Taras Kushnir on July 18, 2018
Виявляється, в США на південь від 49ї паралелі не так вже й багато засніжених вершин. Найбільш впізнавана - стратовулкан гора Рейнір (Mount Rainier) в штаті Вашингтон. Оскільки мені випало побувати в Сіетлі по роботі, я заодно захопив із собою кішки, льодоруб, систему і реактор. Було б жаль не скористатись таким шансом спробувати добратись до її вершини. Гора височіє на 4392м і на неї є доволі багато маршрутів. Один із найпопулярніших - Disappointment Cleaver (з англ. “гребінь розчарування”). На нього я і вирішив сходити.
Читати далі →
Книга "Mastermind": як перемогти в іграх розуму
Posted by Taras Kushnir on July 1, 2018
Jerry Moffatt - один із кращих, якщо не найкращий, скелелазів 80х років. Був успішний у всіх видах скелелазіння: болдерінг, тред, спортивне скелеління та фрі-соло. Пролазив категорії до 8с+ включно і, як казав Chris Sharma, проліз би 9а+, якби така категорія тоді існувала. Недавно він написав книгу, яка, можливо, стане особливою для всіх скелелазів - “Mastermind”. Перекласти назву на українську мову не вийде красиво одним словом, але суть назви - “стратег”, “геній”, “видатний розум”. Словом, хтось, хто придумує незвичайно розумний план для досягнення складної цілі. Ця книга - про те, як взяти під контроль свій розум і досягнути свого максимального потенціалу в скелелазінні. Вона не про те, як побороти страх зриву, як було в психологічних вправах для скелелазіння, а про дещо складніше.
Читати далі →
Альпінізм в Арко
Posted by Taras Kushnir on April 22, 2018
Пасха в Італії - подія, яку не можна пропускати будь-якою ціною. Вся справа в особливій випічці, яку можна придбати за 2 тижні до Пасхи і залишки - після. Арко - місце в Італії, в якому скелелазам та альпіністам необхідно бувати хоча би раз на рік. От і виходить, що немає кращого часу їхати в Арко, ніж на Пасху. Смачно поїсти і добре полазити - що може бути краще? Взагалі було б чесніше назвати цей пост “Сезон дощів у Арко” або “Болото в Арко”. Готуючи наполеонівські плани на цей виїзд, ніхто і не здогадувався, що погода буде знущатись над нами вздовж і впоперек. Незважаючи на такий провал із погодою, це був мій найкращий виїзд на скелі в особистому заліку за останні 2-3 роки. А кількість спожитої випічки - не дозволила сильно схуднути за 16 днів виїзду. Про брудні деталі нашого обжирання можна дізнатись під катом.
Читати далі →